عربستان مهمات هدایت شونده دقیق از آمریکا می خرد

برای کشتار غیرنظامیان یمنی ؛
عربستان مهمات هدایت شونده دقیق از آمریکا می خرد
برخی منابع آگاه اعلام کردند عربستان سعودی با خرید مهمات هدایت شونده دقیق از پیمانکاران دفاعی آمریکا به ارزش حدود هفت میلیارد دلار موافقت کرده است.
عربستان حدود 7 میلیارد دلار مهمات هدایت شونده دقیق از آمریکا می خرد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز ؛ برخی منابع آگاه اعلام کردند عربستان سعودی با خرید مهمات هدایت شونده دقیق از پیمانکاران دفاعی آمریکا به ارزش حدود هفت میلیارد دلار موافقت کرده است، قراردادی که برخی قانونگذاران آمریکایی ممکن است با آن مخالفت کنند زیرا مایل نیستند تسلیحات آمریکایی در کشتار غیرنظامیان در عملیات نظامی سعودی ها در یمن به کار گرفته شود.
این منابع افزودند شرکت ریتیون Raytheon و شرکت بوئینگ از شرکت های انتخاب شده هستند. این قرارداد بخشی از موافقتنامه 110 میلیارد دلاری فروش تسلیحات آمریکا به عربستان سعودی به شمار می رود که امضا آن با سفر ماه مه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی همزمان شد.
هر دو شرکت از اظهارنظر درمورد فروش این تسلیحات به عربستان خودداری کرده اند.
فروش تسلیحات به عربستان سعودی و دیگر کشورهای عضو شورای همکاری همواره با کشمکش ها و بحث هایی در کنگره آمریکا روبرو بوده است زیرا فروش تسلیحات آمریکایی باید به تصویب کنگره این کشور برسد.
وزارت امور خارجه آمریکا هنوز رسما کنگره را از قرارداد مربوط به فروش مهمات هدایت شونده دقیق به عربستان سعودی مطلع نکرده است.
سازمان ملل متحد ماه مارس اعلام کرد در حملات ائتلاف سعودی علیه یمن که از ماه مارس سال 2015 آغاز شده حدود چهار هزار و 800 غیر نظامی کشته شده اند.
شاهزاده خالد بن سلمان سفیر عربستان سعودی در آمریکا از اظهار نظر درباره فروش این مهمات هدایت شونده دقیق به کشورش خودداری کرد اما با انتشار بیانیه ای اعلام کرد عربستان سعودی موافقتنامه هایی را که در خلال سفر ترامپ به این کشور امضا شد پیگیری خواهد کرد.


کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت دانش پیام بامداد است.

طراحی و برنامه نویسی توسط : کیامیکس